Produkty

Čaj

V každom obchode nájdeme aspoň jednu poličku, na ktorej sú vyložené čaje- rôznych cenových relácii, rôznych chutí, rôznych vôni, od rôznych výrobcov. Ako si vybrať?
Prvé hľadisko pre výber súvisí s dobou pitia čaju . Pre ranné pitie a pitie čaju v priebehu dňa na povzbudenie teinom by sme mali siahnuť po čaji :

čajový servis

·         Čiernom -ten je silný- zvlášť ten anglický
·         zelenom – to je zdravšia verzia
Sú aj rôzne čaje s príchuťami:
·         lesná zmes
·         jahodový
·         čučoriedkový
·         mätový
·         brusnicový
·         šípkový
·         a iné

Pri výbere tohto typu sa majme na pozore a pozorne čítajme, čo je uvedené na obale.
Či naozaj kupujeme napr. brusnicový čaj z brusníc, alebo iba s príchuťou z brusníc .
Nezatracujem ani čaje s príchuťou- ale nemôžeme sa na nich pozerať ako na kvalitný rastlinný extrakt. Keď si kupujeme už spomínaný čaj s príchuťou brusnice len na obyčajné popíjanie- nevadí to. Ak sme ale po ňom siahli preto, že máme problém s napr. s močovými cestami – tak nám veru nepomôže. Tu potrebujeme naozaj ten liečivý čaj z pravých brusníc.
Rozlišujme teda čaje určené na bežný konzum a čaje liečivé.

porcelán

Medzi liečivé patria čaje:

·         Kamilkový
·         Brusnicový
·         Lipový
·         Pamajoránový
·         Z materinej dúšky
·         Repíkový
·         A množstvo iných
Tieto čaje by sme mali popíjať urobené presne podľa návodu a dosladené medom. Niektoré sú vhodné iba na občasné pitie v čase choroby- iné sú ale veľmi osožné a vhodné aj na dennodenné popíjanie . Niektoré sa pijú ráno- niektoré večer. Závisí to vždy od konkrétnej rastlinky. Je to uvedené aj na priloženom obale. Ak si rastlinky zberáme samy- potom máme pravdepodobne naštudované –
·         na čo sú určené
·         aká časť sa zberá
·         ako sa čaj pripravuje
·         kedy sa konzumuje
Pitie čaju je obradom a zážitkom. Dajme si záležať na jeho príprave a spôsobe servírovania. Veď uznajte samy že čaj zo špeciálneho hrnčeka s pokrievkou má iné čaro ako len obyčajne naliaty do obyčajného pohára.