-
Štúdium na Cambridgeskej univerzite – prvé kroky k prijatiu.
Reč bude o jednej z najprestížnejších škôl nielen v Spojenom kráľovstve, ale aj na svete. Vďaka jej sláve vyzerá skoro sci-fi uchádzať sa o štúdium, a aj uspieť. Ale nie je to tak. Dokonca máte reálnu šancu, aj keď nemáte samé jednotky a na účte rodičov nesvieti šesťmiestna suma. Jedna z mnohých vecí, čím je táto Univerzita výnimočná je, že dáva šancu zanieteným mladým ľuďom. Preto má prijímací proces niekoľko krokov. Účelom je čo najviac vás SPOZNAŤ. 1.krok (prihláška) Začiatok cesty je podanie elektronickej prihlášky. Z nej sa škola dozvie základné údaje o vás a o vašom rodinnom zázemí. Tu nie je čo vymýšľať, ide o suchopárne údaje. 2.krok (údaje o štúdiu na strednej škole) Ďalej budú potrebovať vaše študijné výsledky a údaje o školskej…
-
Dôvody, prečo sa oplatí investovať do vzdelania
Vzdelanie je nesmierne dôležité pre každého z nás a rozhodne sa do neho oplatí investovať, hlavne váš čas. Aké výhody vám kvalitné vzdelanie prinesie? Šťastný a vyrovnaný život – ak chcete mať šťastný život a vychutnávať si samé dobré veci, ktoré vám svet ponúka, určite sa budete musieť vzdelávať. Skvelá práca, dobrá spoločenská reputácia sú len jedny z mnohých benefitov vzdelaného človeka. Vzdelanie je nevyhnutné pre sľubnú a zaistenú budúcnosť a harmonický stabilný život. Peniaze– vzdelaný človek má viac príležitostí na získanie dobre platenej práce. Každý chce žiť šťastne. Môže to znieť ako koreň všetkého zla, ale väčšina z nás súhlasí s tým, že peniaze sú pre život nevyhnutné. Čím lepšie vzdelanie máte, tým lepšie šance na…
-
Ako koronavírus ovplyvnil vzdelanie a výučbu?
Sú toho plné médiá. Svet zasiahla kríza. No všade sa hovorí a píše len o tom, aký vplyv to má na ekonomiku, financie a podobne. Ale zamyslel sa už niekto z nás nad tým, ako to pôsobí na výučbu a na deti? Už pred nejakým časom sa zatvorili vysoké školy a taktiež aj stredné a základné, a žiaci nabehli na online výučbu. Teraz sa opäť ocitáme v rovnakej situácii. Určite má táto situácia aj svoje pozitíva. Študenti nemusia cestovať do škôl, ušetria tak peniaze za dopravu, poprípade aj za ubytovanie a stravu, a strávia viacej času doma s rodinou. No myslím si, že môžeme povedať, že negatíva prevažujú pozitíva. Na…
-
Aká je realita?
Na Slovensku je málo výchovnovzdelávacích zariadení pre deti v rannom veku.Prevažná časť starostlivosti o dieťa, jeho vzdelávanie a výchovu je kladená na rodičov. Vytvoril sa nereálny model rodiny, podľa ktorého sú rodičia ekonomicky zabezpečení a matka sa môže venovať výchove dieťaťa do 3 roku života. Stále pritom narastá počet rodín, ktoré si musia zvoliť systém fungovania a zabezpečenia rodiny tak, že pracujú obidvaja rodičia. Práve preto by funkčný systém rannej starostlivosti a vzdelávania pomohol viacerým rodičom rozumne skĺbiť pracovné a rodičovské povinnosti. Zároveň by bol veľkou pomocou pri riešení krízových situácií v sociálne slabších rodinách. Vytvoril by záchrannú sieť pre deti v nesprávne fungujúcich rodinách. Vzdelanie dieťaťa a kontakt s pedagógmi Na to, aby boli deti úspešné a vzdelané, aby…
-
Hľadáte výzvu ? Najťažšie jazyky sveta
Japonský jazyk– ázijské jazyky patria pre nás pre veľmi zložité, či už z gramatického alebo syntaktického hľadiska. Tieto jazyky sú nám nanajvýš vzdialené. Celý ich gramatický systém funguje úplne inak ako náš. Chcete výzvu poďte sa učiť japončinu. Japonsko je hrdý národ so svojskou a veľmi dlho históriou. Ak sa dohovoríte japonsky, otvoria sa vám mnohé dvere. Zvýšite tým svoju hodnotu a zmeníte celý svoj život. Prečo nie ? Ideálne je prihlásiť sa na kurz a vycestovať do krajiny vychádzajúceho slnka, naučiť sa jazyk samurajov a cisárov ostrovného národa. Čínsky jazyk – ďalší ázijský jazyk, ktorý patrí medzi najzložitejšie svojou štruktúrou je jazyk Čínskej ľudovej republiky. Čína je staronová svetová veľmoc. Čínsky tovar zasypáva naše…