Móda

Móda sa vracia!

Pri triedení starého staručičkého šatníka z povaly starého domu mojej babičky sme sa s dcérou poriadne veru nasmiali.
Jedného letného dňa, keď sa nám vôbec nechcelo pustiť do upratovania na chalupe na vidieku, sme na povale domu objavili starú krásnu maľovanú truhlicu. Pripomenula mi časy, keď som ako dieťa zavše s babičkou k tejto zázračnej truhlici zašla a ona mi z nej vždy niečo vybrala. Raz to bol cukrík, inokedy náušnice, či zopár drobných. Bola to skrátka čarovná truhlica- truhlica môjho detstva. Neverila som vlastným očiach. Srdiečko zaplesalo, dušička podskočila. Dcéra, znalá problematiky z mojich rozprávaní zatajila dych a opatrne otvorila zázračnú truhlicu.

kapsa

Na naše veľké prekvapenie bola plná mojich oblečení- nie babičkiných.
·         Tričká
·         Svetre
·         Rifle
·         Riflové vesty
·         Nohavice
·         Sukne
·         Košele

Prvotné sklamanie nahradil nový záujem o veci. Začalo sa veľké skúšanie. Dcéra nechápala ako je možné, že máme ten istý rozmer. Časom som už veru pribrala, ale za mlada…

Zrazu sme zistili, že tie veci sú opäť v móde!
·         Rifle s vysokým pásom.
·         Flanelové košele
·         Riflové šortky
·         Vesty s nórskym vzorom
·         Riflové bundičky
·         Čierna kožená frajerská bunda
·         Krátke trička
Dcéra bola veru nadšená – obohatil sa jej zrazu šatník- koľko zánovných vecí zrazu pribudlo.

Ani rokmi nestratili na kráse, farby ostali zachované, zub času sa na nich nepodpísal! Budú ďalej žiť svojím životom a prinášať osoh a radosť ďalšej generácií. Boli to veru kvalitné, krásne kúsky. Veľakrát nakúpené ešte za tzv. bony v Tuzexe. Mne budú pripomínať moju mladosť.

košile

Ktohovie, či rovnako vydržia aj terajšie materiály. Móda  áno- tá sa bude neustále v istých cykloch vracať. No terajšie materiály nám asi nevydržia dlhé, dlhočízne skladovanie kdesi na povale. Mnohokrát totiž nevydržia ani dobu potrebnú na nosenie jednou osobou. Či počas záruky kúpeného tovaru!