Muži

Muži a motorky

Nie je pochýb o tom, že on-line videá s názvami ako "diabol na zázračnej v motorke", ktoré dokazujú, že sú to aj  šialenci hazardujúci so svojím životom, ale pre mládež  sú pôsobivé. Krátky, ale adrenalínový život a nič potom viac menej jasná smrť je určite zábava, vhodná pre samovrahov. Hrôzu vzbudzujúca u normálnych ľudí , hlavne u rodičov mládeže, ktorá rada riskuje, ale nevie ešte odhadnúť dôsledky svojho risku.

motorka

Ak Vám záleží na zdraví- prvá cesta nech vedie do autoškoly. Skúsení inštruktori Vás to naučia- ako skrotiť svojho prvého oceľového koňa. Naučia Vás jazdiť bezpečne a neohrozovať ani seba a hlavne ani okolie.
Druhá cesta potom môže viesť do obchodu s motorkami.

Existujú rôzne značky:
·         Honda
·         BMW
·         Kawassaki
·         Yamaha
·         A veľa ďalších
Podľa čo si vybrať. Bez ohľadu na peniaze si vyberajte podľa kubatúry. Rozhodne začnite tou najnižšou kubatúrou. Aj pri bicykloch  ste predsa išli postupne od trojkolky. Neunáhlite sa ani teraz.

Vhodným typom je napr. Kawassaki . So zdvihovým objemom do 600 centimetrov kubických a s maximálnym výkonom 104 kW. Na začiatok určite dobré.
Predávajú sa v rôznych farebných odtieňoch . Zvlášť pôsobivo pôsobí v zelenej. Získa tak dravosť, ktorá tomuto typu určite sedí.
Takmer všetky klasiky, s výnimkou modelov s motorom so zdvihovým objemom valcov nad 650 cm kubických,  sú veľmi príjemným a vhodným výberom pre každého na začiatočníka, ľahko ovládateľným, Majú malú váhu, výborný vzhľad malú poruchovosť- málo chýb  a vyzerajú slušne.
Hlavne predsa je dôjsť do cieľa v zdraví. Nech nám motocyklový šport prinesie viac radosti ako bolesti. Toho sa držme.

harley

Časom dospejeme do štádia motorky Harley-Davidson, čo považujem za kráľa medzi motorkami. Je to podľa mňa to najviac, čo by sme si mohli v budúcnosti zadovážiť.  už nie je iba stroj, to je náš spoločník v životnom štýle, ktorý sme si vybrali.