Móda

Nechtové trendy na leto 2017

Veštenie z ruky a zo stavu a tvaru nechtov a nechtového lôžka už od dávnych čias patrilo k rituálom doby. Čiara života, srdca, šťastia a míľnikov života, sa určovala a dodnes určuje z dlane. Dá sa tu porovnaním pravej a ľavej ruky určiť danosť osudová a naopak naše „vysporiadanie“ sa s životnými situáciami.

nehty

  • Staré veštice, zahalené hmlou tajomstva a mystiky, odpradávna veštili z ruky panovníkom, aj chudákom.

Vždy ma prekvapilo, že veštica uchopila najprv obe ruky, dotýkala sa ich z prednej strany aj zo strany dlane a až potom sa pozrela intenzívne na dlaň a zápästie samostatne. Raz mi jedna veštica povedala, že týmto dotykom zistí momentálnu nervozitu, momentálny krvný obeh a zároveň stav nechtov a nechtového lôžka, ktoré symbolizuje už prebiehajúce, alebo len v pozadí driemuce ochorenia. Tvar nechtov, ich úprava,či prípadné obhrýzanie –jej dajú signál o osobe, s ktorou ma dočinenia.
Usmiala som sa pri pomyslení na gélové nechty- ako by asi tam určovala tieto veci. Ihneď si všimla môj pobavený pohľad a skôr ako som stihla niečo povedať zareagovala. Vraj aj voľba typu úpravy nechtov osobu charakterizuje.

  • Boli voľakedy veštice, ktoré si zásadne nechávali narásť nekonečne dlhé nechty. Vraj aj cez ne dokázali lepšie charakterizovať posudzovanú osobu.

lakováníé
Jedno je ale naozaj isté- stav našich nechtov je aj odrazom nášho zdravia. Dĺžka a úprava nechtov zasa charakterizuje nás samotných.
Určite ste sa už stretli so ženami, ktoré na prvý pohľad vyzerali mlado. Pohľad na ich ruky ale ukáže ich skutočný vek. Ruku neoklameš nánosom make upu ! Je na nej skrátka vidieť všetko a vek nevynímajúc.
Úprava nechtov podlieha do istej miery móde. No kto si pamätá už dnes, ako sa zdobili nechty pred rokom, dvoma-
Nikto- nie je to ani podstatné. Novinky prichádzajú, stálice zostávajú. Niet nad čistú francúzsku manikúru, ktorá prežije roky a ani nevieme, kedy vlastne vznikla.