Zvieratá

Obdarujte vaše zvieratko

Ošiaľ kupovania vianočných darčekov nás pochytí každý rok, stále riešime tú istú otázku: čo darovať pod stromček našim blízkym. Rozhodujeme sa medzi praktickými darčekmi a medzi tými, o ktorých si myslíme, že človeka potešia a sám by si ich nekúpil. Je to stále ťažšie, pretože v dnešnej dobe sú obchody preplnené tovarom a dostupný je pre každého počas celého roka. Len ťažko by sme našli niečo, čoho je nedostatok tak, ako to bolo v minulosti. Každoročne sú to množstvá darčekov, ktoré musíme zaobstarať, ale ak s nami v domácnosti žije aj náš zvierací miláčik, tak by sme nemali zabudnúť ani naňho. A čím urobíme radosť jemu?

pes

Nemý, chápavý priateľ
Psík je vlastne členom rodiny, je to náš miláčik a zároveň aj verný priateľ, na ktorého sa vždy môžeme spoľahnúť a nikdy nás nesklame. Takže si zaslúži, aby sme si v ten sviatočný čas spomenuli aj naňho. Pes dokáže byť výborným spoločníkom vo chvíľach vašej samoty, keď ste smutní, tak už len pohľad do jeho očí vás poteší. Môžete sa mu posťažovať, vždy si vás bez slova vypočuje, neodvráva, rád sa s vami hraje a potom vám leží pri nohách, keď mu škrabkáte chrbát. Určite si malý darček od vás zaslúži.

kostičky

Vychádzkový odev je dobrý nápad
Problémom však je, čo by ho potešilo, čo originálne vymyslieť. Všetko, čo sa týka jedenia, granuly, kostičky na hryzenie či rôzne druhy hračiek dostáva aj počas roka, nie je to nič výnimočné. Ale ak máte psíka v byte a chodíte s ním von, určite by ocenil oblečenie na zimu. Možno si myslíte, že je to gýč, zbytočnosť, ktorá zapadne prachom, no musíme vás vyviesť z omylu. V poslednom období boli teploty v zime dosť nízke na naše pomery, a tak si tieto oblečky zvieratká určite zamilujú, pretože niektoré rasy nemajú hrubú podsadu a chlad spolu so snehom a vetrom im môže ublížiť. A to predsa nepripustíte, však? Po návrate z prechádzky mu šaty vyzlečiete a on sa môže pokojne usalašiť vo svojom brlohu bez toho, aby ste ho museli utierať a sušiť mu srsť. Nie je to výborný nápad? Zamyslite sa nad tým a ak sa predsa len rozhodnete svojmu miláčikovi taký oblek kúpiť, uvidíte, že jeho radosť a spokojnosť bude nekonečná.