Zvieratá

Spôsoby, ako dostať vášho psa z nudy

Spoznanie nudy u psa
Tak ako môžete povedať, či váš pes zažíva nudu? Najčastejšie nuda bude mať za následok negatívne správanie, či už je to žuvanie, ničenie, búchanie, kňučanie alebo štekanie. A nie je iba jeden konkrétny typ psa, ktorý sa stane nepokojným. Zatiaľ čo mladí psi a pracovné plemená môžu potrebovať najväčšiu stimuláciu, akékoľvek plemeno alebo pes sa môže znudiť.
Ak sa váš pes nudí, môžete sa vrátiť domov k viacerým dieram vykopaným vo vašom dvore, zničeniu v domácnosti … môžete tiež prísť domov k veľmi stimulovanému psovi práve vtedy, keď je váš deň úplne nanič. To môže byť výzva, ale musíme mať na pamäti, že keď sme sa vrátili domov z práce na konci nášho dňa, deň nášho psa práve začína. Vtedy začína úžasná rodinná interakcia a náklonnosť.

boxer

Spravte mu nejaké cvičenie
Váš pes sa nestará, aký ste unavení – musí sa dostať von a cvičiť denne. Nuda a obezita často idú ruka v ruke pre psov. Iste nuda môže viesť k obezite, pretože sa nemože pohybovať toľko ako chce a majitelia často nie sú schopní rozpoznať obezitu tak často, ako by sme chceli. Len prechádzky každý deň nestačí na zabránenie nudy alebo prírastku hmotnosti. Odvezme psa do nového prostredia (v skutočnosti dokonca aj jazda v aute na nové miesto môže byť mentálne stimulujúce pre psa) alebo začnite novú aktivitu alebo hru.

pes

Socializácia
Socializácia je jedným z najdôležitejších aspektov tréningu a je tiež kľúčom k udržaniu nudy v zárodku. Môže im to pomôcť komunikovať oveľa viac so svojim vonkajším svetom a viac sa baviť. Socializácia je dvojaká: váš pes by mal byť schopný ľahko komunikovať s ľuďmi, ako aj s inými psami. Ak sú socializovaní, je menej pravdepodobné, že budú izolovaní a znudení. Tento proces funguje najlepšie počas obdobia šteniatka. Prvých osem až desať týždňov sú mimoriadne dôležité pre to, aby boli vystavení všetkým rôznym aspektom životného prostredia – ľuďom, domácim miláčikom a všetkým iným – aby si boli istí, že vidia veci, takže keď sú dospelí, nie sú z nich vystrašení.