Zvieratá

Dá sa zbaviť spálených fľakov od nášho miláčika na trávniku? Áno.

.

Volajme ho napríklad Aki. Aki je pes. Pes taký akurát. Ani veľký, ani malý. Poslušný aj svojhlavý, hravý aj prítulný, plný energie aj spachtoš. Milujete ho a on miluje vás. Pretože ho milujete, nezatvárate ho doma medzi steny, ale sprístupňujete mu rovnako milovanú – predtým vašu, teraz už jeho – záhradu. No a odvtedy máte na trávniku, na kríkoch a na tujách viac žltých fliačikov ako pred letopočtom, ktorý sa začal písať príchodom Akiho do vášho života.

pes

Prečo?
Moč psa obsahuje priveľa dusičnanov, ktoré spôsobujú spálenie trávnika, spodných vetvičiek kríkov a tují. Dusičnany sú prirodzeným produktom látkovej výmeny, ktorý vzniká pri trávení bielkovín živočíšneho pôvodu – najdôležitejšou zložkou krmiva pre psov. Spolu s inými prvkami sa nachádzajú aj vo vode.
Čo teraz?
Vo vode, ktorú podávame zvieratkám v miskách, ich vieme eliminovať použitím vulkanických hornín.

Ako to funguje?
Ide o kamene vulkanického pôvodu. Ich výskyt je teritoriálne jedinečný- ťažia sa iba v určitej oblasti Austrálie. Na chemickej báze fungujú tak, že prostredníctvom iónovej výmeny očistia vodu od spomínaných prvkov a čpavku. Eliminuje sa tak množstvo, ktoré sa po trávení dostane do moču. No a práve toto množstvo stačí na to, aby moč našich psíkov neuškodil trávniku.

.

Ako na to?
Vulkanické horniny vyzerajú ako väčšie kamienky. Pred tým, ako ich použijeme, ich umyjeme v studenej tečúcej vode. Pochádzajú totiž zo zeme. Potom ich dáme do misky, z ktorej dávame psovi piť a zalejeme obvyklým množstvom vody, maximálne však 2 litre. Horniny potrebujú asi 10 hodín na to, aby začali účinkovať, takže odporúčam, aby zatiaľ pil miláčik z inej misky. No a potom už len vodičku dopĺňame podľa potreby tak ako vždy, ale najlepšie vtedy, keď z nej náš maznák nebude hneď piť, aby kamienky mohli v novej várke urobiť svoju prácu. Po dvoch mesiacoch sa odporúča kamene vymeniť za nové, pretože v hornine bude už nasiaknuté veľké množstvá nečistôt a nebude už účinkovať.

tlapky

Je to zaručené?
Áno. Je treba ale dodržať dve pravidlá:

  1. Dodržujte návod na použitie.
  2. Voda s lávovými kameňmi musí byť jediným zdrojom vody pre vaše zvieratko.

PS: Aki sa pokojne môže volať aj Micka – vulkanické horniny sú vhodné aj do misiek s vodou pre mačky.

Dá sa zbaviť spálených fľakov od nášho miláčika na trávniku? Áno.
5 (100%)8
.