Bývanie

Moderné bývanie začína modernou obývačkou

Pri zariaďovaní obývačky sa mnohí potrápia, keďže im na tejto izbe v byte, či dome veľmi záleží. Ide o reprezentatívny priestor, v ktorom sa stretáva celá rodina a vítajú sa v ňom návštevy. Práve návštevy sa často dostanú len do týchto priestorov a preto veľmi záleží na dojme, ktorý si o nás odnesú podľa toho ako sme obývačku zariadili.

starožitnost

Moderné obývačky často strácajú duch domova a útulnosti. Niekedy je ťažké odhadnúť, kde je tá správna hranica medzi moderným minimalizmom a príjemným pocitom z priestoru. Moderné nemusí znamenať, že nemôžete použiť tradičné riešenia. Celkový dojem vytvára aj priestor, riešenie stropov, stien, či svetiel. Ak ste perfekcionisti, máme tu pre vás jeden tip

Obývačka by mala byť na prvý pohľad jednotná, mala by vytvárať celok s detailmi, ktoré vás upútajú na prvý pohľad. Znamená to, že do harmonického prostredia môžete vniesť prvky ako pohovku, či komodu, ktorá sa svojim štýlom líši od zvyšku priestoru.

salonek

Obývačka je izbou, kde relaxujete, čítate a pozeráte televízor. Býva preto ťažké nájsť vhodný nábytok, ktorý by spĺňal praktickosť pri všetkých týchto činnostiach. Môžete jednotlivé kúsky nábytku kupovať zvlášť, alebo si obstarať kompletnú obývaciu stenu. Moderné sú skrinky, ktoré zavesíte na stenu. Rohy izby sú vhodným miestom na multifunkčnú knižnicu. Asymetricky riešené police na knihy dodávajú správny šmrnc.

Sedačky nemusia byť opreté o stenu. Zaujímavo pôsobia hlavne tie, ktoré sú voľne umiestnené v strede obývačky. Dnes je na trhu množstvo kresiel, ktoré plnia relaxačnú aj dizajnovú funkciu. A môžu byť odlišné od sedačky. Konferenčný stolík zo skla s prvkami dreva bude tou správnou bodkou. Niektoré sa dajú na seba vrstviť, sú rozkladacie a dajú sa tak prispôsobiť celému priestoru.
Moderné osvetlenie by malo byť funkčné. Znamená to, že sa musí dať stlmiť, prispôsobiť tomu čo práve robíte. Útulnosť do priestoru prinášajú koberce a behúne, práve ich geometrické vzory môžu byť tým prvkom, ktorý upúta. Túto funkciu môžu plnia aj závesy, záclony, tapety a steny. Netreba zabúdať na maličkosti v podobe dekorácií a vankúšov.