Nezařazené

Xiaomi prichádza s mobilom, ktorý utiahne až 10 GB RAM!

Mobilní operátori všetci rad radom zaznamenali pokles počtu hovorov a nárast používania dát.
Dnešný mobil je vlastne malým computrom, ovládajúcim doposiaľ nevídané veci. Veru aj všetci výrobcovia mobilných telefónov boli nútení zareagovať na potreby klientov :

sluchátka

  • Sťahovanie množstva aplikácii
  • Ukladanie množstva fotografií a dát

Tomu bolo nutné prispôsobiť veľkosť pamäte. Čína zareagovala ako prvá. Uviedla nový typ Xiaomi s 10GB RAM. –
Týmto počinom zdegradovala konkurenciu. Nikto sa totiž od iných výrobcov k tejto kapacite nepriblížil.
Dizajnovo vydarený kúsok v nádhernej modrej farbe má byť v cenovej relácii okolo 600€.

Čína ukazuje, že treba s ňou rátať vo všetkých oblastiach vedy a výskumu. Je to nie len krajina s obrovským trhom, ale aj s veľkým mozgovým potenciálom.
Presadzujú sa nielen v technike. Športovci Číny v poslednom období ovládajú aj také športy, ktoré doposiaľ boli doménou športovcov starého kontinentu. Počet čínskych hráčov snookru je až prekvapivý, rovnako dominancia v krasokorčuľovaní, kde roky na stupňoch víťazov stáli reprezentanti Ruska, Francúzska.
Niet veru smeru vedy, techniky, športu, umenia kde by v poslednej dobe nezažiaril niekto z tejto obrovskej krajiny.

Treba s nimi rátať. Aj v politickej sféra. Ich sila nie je zanedbateľná a priame útočenie na Čínu iba posilňuje spojenectvo s Ruskom. Táto sila, ktorá sa takto vytvára, zákonite bude mať ohromný svetový rešpekt. Aj keď to budeme podceňovať, zosmiešňovať, či iným spôsobom sa snažiť slovne oslabiť toto zoskupenie.

xiaomi

Množstvo vedcov v Číne aj v Rusku zaiste robí aj na vývoji zbraní a techniky, ktorá by aj z kozmu mohla ovplyvňovať chod Zeme.
Je lepšie ich mať za spojenca ako za nepriateľa. Oceňme konečne niečo, čo prišlo z Číny. Nekritizujme iba preto, že je tam iný politický systém- taký, aký chcú ich ľudia. Ak by ho nechceli, došlo by k zmene ako u nás! No nedošlo. Asi im to vyhovuje a my to láskavo rešpektujme.