Produkty

Strešné krytiny ochránia dom nielen pred dažďom


Bývanie ovplyvňuje náš život či chceme alebo nie. Nerozhoduje to, kde bývate, pretože aj o byt sa treba starať, síce v trocha inom smere ako o rodinný dom, ktorého udržiavanie prináša viac starostí a predstavuje širší záber opráv a rekonštrukcií. Sme rozdielni, a tak sa aj na život v dome pozeráme každý inak. Niekomu naopak vyhovuje prostredie bytu na sídlisku alebo v centre mesta. Hlavne mladí ľudia sa tešia z blízkosti všetkých kultúrnych stánkov, športovísk a nákupných centier. Čaro bývania v dome objavujeme zväčša až v zrelom veku, keď už sú deti odrastené, vyhľadávame kľudnejšie prostredie a vzdialenosť od centra všetkého diania nám nerobí problém, pretože automobilom sa dostaneme všade, kam potrebujeme.

výstavba

Dopriať domu kvalitnú strešnú krytinu je výborný nápad
Veľmi podstatnou súčasťou domu je strecha a krytina na nej. Keďže má dosť dôležitú úlohu chrániť obytné priestory pred nepriazňou počasia, treba pri jej výbere klásť dôraz na kvalitu a odolnosť voči poveternostným podmienkam. Vo všeobecnosti by jej životnosť mala dosahovať okolo 30 až 50 rokov v závislosti od materiálu, z ktorého je vyrobená. Svoju rolu zohráva aj podnebie, v akom žijete. Iné materiály sa využívajú v chladnejších oblastiach s množstvom snehových zrážok a iné v teplejšom prostredí, kde musia celoročne odolávať vplyvu agresívnejších slnečných lúčov.

střechy

Nie je jedno, kde a aký typ použijete
Z materiálov, ktoré sa používajú na výrobu strešných krytín, je najobľúbenejšia pálená škridla a betón. Do popredia sa stále viac dostávajú plechové, asfaltové alebo vláknitocementové výrobky, prípadne falcované či trapézové krytiny. Ponuka je pestrá, no výber treba veľmi dobre zvážiť a prispôsobiť ju ostatnej stavbe, ale ak si sami na rozhodnutie netrúfate, vždy sú poruke odborníci, ktorí vám poskytnú radu a pomoc s výberom, aby ste boli spokojní vy aj vaša strecha.