Nezařazené

Partnerstvo so všetkým, čo k nemu patrí


Občas sa v živote dostaneme do situácie, ktorá ako sa zdá nikam nevedie a my sa začneme cítiť veľmi stratení. Každý si musí za život aspoň raz siahnuť až na svoje dno, aby si vedel vážiť všetky tie dobré veci, ktoré sa mu v živote inak dejú. Bez zlého by nebolo dobré – to je pravidlo života, ktoré platí úplne na všetko.
Partnerský vzťah je práve o tom, je o spoločnom prekonávaní prekážok. Je krásny a zmysluplný, ak si ho taký spravíme. Ale verte, že nik to nespraví za vás. Cestou si musíte prejsť sami a musíte ju zvládnuť. Aj napriek tomu, pokiaľ svojho partnera milujete, táto cesta by samozrejme nemala byť nejaká nebezpečná púť ohňom, pretože ak sa vám zdá, že práve to je váš vzťah, potom asi váš vzťah nie je jeden z najlepších.

manželé

Aj napriek tomu, že vo vzťahu si musíme prejsť aj nepríjemnými vecami, nie len príjemnými by vás malo vaše partnerstvo napĺňať šťastím, veď predsa hľadáme si v živote drahý polovičku aby sme sa zo života viac tešili a nie aby sme trpeli. Nájsť vo vzťahu harmóniu však znamená, že musíte vedieť robiť kompromisy, byť jeden k druhému navzájom úprimní a vedieť sa spolu pozhovárať o všetkom. Až potom, čo váš vzťah naberie úplnú prirodzenosť sa môžete z neho tešiť.

pár

Dôvera je vo vzťahu prvoradá. Položte sami sebe otázku, a odpovedajte na ňu úprimne. Ak by ste sa mali postaviť na schod, otočiť k vášmu partnerovi chrbtom a on by vás mal chytiť, spadli by ste mu do náručia a verili, že vás zachytí? Ak ste bez rozmýšľania odpovedali áno, potom je váš vzťah pravdepodobne zdravý ale ak nie, mali by ste sa spolu porozprávať a na vzájomnej dôvere popracovať.
Jedným z prípadných častých problémov vo vzťahu, ktorý súvisí práve s nedostatkom vzájomnej dôvery môže byť napríklad aj to, ak svojmu partnerovi v niečom bránite. To pramení zo strachu, no a strach zasa z neistoty, teda nedôvery. Preto, ak chcete byť vo vzťahu šťastní, posilniť dôveru je veľmi dôležité.