Podnikanie

Zlieza vám lak z auta? Zmeňte svoju autoumyváreň

Ak máte zošúchaný lak na dvadsaťročnom aute, nie je na tom nič zvláštne. Ak sa vám však takáto nepríjemná vec stane na automobile, ktorý nie je starší ako dva roky, nejde o úplne normálnu vec. Prvým problémom môže byť samotné auto. Niektorí výrobcovia patria k tým lepším, iní zas k tým horším. Pokiaľ bol na vaše auto už pri výrobe nanesený nekvalitný lak, nemôžete sa diviť, že pomaličky zlieza.

Červené auto v umyvárni áut

Ak ste si však kúpili drahšie auto od overeného výrobcu, neexistuje jediný dôvod, aby sa niečo podobné dialo. Problém bude niekde inde, a to konkrétne v spôsobe, akým svoje auto umývate, respektíve kde ho umývate. Čo teda urobiť? V prvom rade zmeňte autoumyváreň, ktorú ste navštevovali dodnes.

Nekvalitná kozmetika a nešetrný prístup – smrť pre váš lak
V niektorých zariadeniach používajú nekvalitnú auto kozmetiku a taktiež nešetrné utierky či kefy. V dôsledku toho vám nielenže môže zísť lak z auta, ale taktiež môžu prestať fungovať stierače a dokonca sa môže stať i to, že vám pomaličky začne, takpovediac, „vypadávať“ sklo. Tento úkaz poznáte zo zrkadiel. Na autoskle to síce vyzerá trošku inak, ale je to veľmi podobné.

Kde umývať? U tých, ktorí vedia ako na to
Náš TIP je ručná automyváreň, Dubnica nad Váhom PIT STOP. Tu máte istotu, že bude o vaše auto postarané naozaj dobre. Nájdete tu kvalitnú auto – kozmetiku a taktiež šetrné mikroutierky na vyleštenie vášho tátoša. Nemusíte sa teda obávať toho, že vám z auta postupne začne zliezať povrchový lak.

Ľudia s vedrami oblievajú stojace auto

A čo s poškodeným lakom?
Ak by ste sa rozhodli žalovať umyváreň, asi by ste veľmi nepochodili. Pokiaľ nie je poškodenie príliš výrazné, môžete vyskúšať rôzne gély a iné prípravky na ošetrenie laku alebo domáce spôsoby. Svoje urobí sóda bikarbóna rozpustená vo vode a taktiež obyčajná zubná pasta. Výraznejšie poškodenie laku budete musieť riešiť, bohužiaľ, jeho profesionálnym prelakovaním.