Produkty

Vysávače – ktorý je ten najvhodnejší


Mám starý vysávač Zelmer. Práve som si bola kúpiť vrecúška do neho. Neuveriteľné- cena 10 balení nám prevýši cenu vedľa postaveného vysávača. Oči mi zablikali- pozor- keď budeš kupovať ďalší vysávač maj na pamäti, že bez vrecúšok.

Pri tej príležitosti som si teda hneď prezrela aktuálnu ponuku. Cenová hladina bola od 60- 600€.

Samozrejme v tom jednom jedinom obchode.

vysva


Typov bolo niekoľko :


  • Robotické

  • Tyčové

  • Klasické


 

 Robotický vysávač u mňa neprichádza do úvahy. Vyzerajú síce nádherne. Pôsobia ako z iného sveta. Mám  však izby predelené prahmi a cez tie žiaľ neprelezie. Otázna je celkom iste ak kvalita vysávania v rohoch a pod nízkymi policami, kam celkom určite tiež  nedosiahne..

 

V izbách mám pomerne veľa kusov nábytku, ktoré by mu v ceste prekážali a konečné vysávanie by som aj tak musela urobiť ja. Nezatracujem ale tento typ vysávača pre iné priestory, inak zariadené- nenechajte sa teda mnou odradiť.

 

Tyčové vysávače predstavovali segment s najužšou škálou výberu, Všetky nad 100€. Niektoré s napájaním pohyblivým prívodom- šnúrou , iné  so zabudovaným akumulačným zdrojom energie. Všetky mali odnímateľnú a umývateľnú nádobku na prach. Všetky do jedného mali trojuholníkový pôdorys sacej plochy. Zaiste práve preto, aby rohy miestnosti boli ľahko “vysávateľné.“ . Čo pod nízkymi policami. Ale neviem- nebol tam kvalifikovaný personál, ktorý by mi dal odpoveď.

 

Zostal už iba pohľad na najväčší počet vysávačov- klasických. Tu som ale tiež zásadne obmedzená ich veľkosťou. Prečo ? Pre úložne miesto, kde tróni vysávač.

Tu by som si vybrala vysávač s príkonom viac ako 600W, bez vreckový, s nízkou hlučnosťou, dostatočne dlhým prívodom, ktorý sa navíja. S hmotnosťou pod 6 kg ,a s triedou energetickej hospodárnosti A.

vysávání

 

Skúsim ešte pozrieť hodnotenia a ceny na internete  https://www.ivanna.sk/vysavace—ktory-je-ten-najvhodnejsi/  a až tak urobím konečné rozhodnutie.

Vysávače – ktorý je ten najvhodnejší
4.1 (82.86%)7