Bývanie

Výber bývania

Základným predpokladom je mať finančný príjem. Bez peňazí to jednoducho nie je možné. Peniaze skrátka hýbu svetom- nie nadarmo sa to hovorí. Peniaze sú alfou aj omegou všetkých našich snáh o samostatné bývanie.
Ak je peňazí málo neostáva nám nič iné ako si byt prenajať! Pokiaľ sme len jeden alebo dvaja určite postačí garsónka. Nie je dobré minúť všetky zarobené peniaze na nájomné.

letní dům

Hneď druhým krokom by malo byť vytvorenie finančného plánu. Načo? No nechceme predsa do konca života bývať v podnájme ! Peniaze sa ale nenakopia iba tak- musíme mať presný plán ako dosiahnuť nutnú sumu potrebnú pre vlastné bývanie.
Postup má byť nasledujúci :
·         Zistíme si trhové ceny bytov v lokalite, kde by sme sa radi usídli. Ale majme na zreteli, že čí väčšie mesto- tým vyššia cena za nehnuteľnosť. Čím bližšie do centra- tým vyššia cena.

·         Zájdeme si do banky a zistíme možnosti poskytnutia úveru. Nechoďme do jednej. Nájdime si čas a prejdime si všetky banky pekne jednu po druhej.
·         Stavebné sporenie je tiež fantastickou pomocou! Chce to ale istý čas poctivo šetriť- až potom Vám dajú medziúver , alebo riadny úver. Veľmi zaujímavá je aj úroková sadzba, ktorú ponúkajú. Aj v tomto sektore je konkurencia a je potrebné navštíviť všetky stavebné sporiteľne
·         Sadneme, počítame- koľko získame s našim príjmov od bánk vo forme úveru a koľko si musíme našetriť.
·         Opäť počítame – sumu potrebnú na našetrenie si rozdeľte na mesiace tak aby ste to zvládli .

dům

·         Túto sumu si veľkými číslicami pripnite na viditeľné miesto- to pre prípad, žeby ste chceli kupovať nepotrebné hlúposti.
·         Ak svoj plán dodržíte – potom Vás čaká odmena v podobe vlastného bývania.
 
Nebojte sa – zvládnete to ! Chce to len mať stály príjem= stálu prácu a prípadne si zarobiť ešte zopár euro navyše – pre urýchlenie Vášho sna.
Ak ale nebudete dôslední- potom sen o vlastnom bývaní sa rozplynie a zosype ako domček z karát.