Podnikanie

Univerzálnosť plastu je nám už dobre známa

Palety, ktoré nájdeme takmer v každom sklade, pretože sa na nich prevážajú a skladujú tovary mnohých druhov, poznáme ako drevené, no pomaly ich nahrádzajú plastové, odolnejšie, ale v klasických rozmeroch sú ideálnym doplnkom všetkých boxov či prepravných kontajnerov. Záujem o plastové palety prejavujú prevažne výrobcovia, obchodníci či logistické centrá, pretože majú veľmi dobré vlastnosti z mnohých hľadísk, ktoré preferujú. Ponúknuť im tento sortiment môže aj spoločnosť Schoeller Allibert so svojim širokým sortimentom plastových paliet. Majú plastove palety na trativod ich v 8 štandardných veľkostiach a 5 typoch, sú vhodné na prepravu aj vystavovanie, pre čisté priestory, z hľadiska hmotnosti sú ťažké, stredné aj ľahké. Popularitu si získali vďaka ich bezpečnosti, hygienickému prevedeniu, odolnosti, a tiež ziskovosti.

Preprava a logistika fungujú nepretržite

Palety sa vyrábajú v tradičnom rozmere 800x1200mm,ale dohodou s výrobcom je možné objednať si aj upravené rozmery podľa požiadaviek zákazníka. Sú 100% recyklovateľné, vyhovujú platným súčasným normám a na trhu sú v troch prevedeniach: medium, light a heavy a spomedzi nich sa medzi zákazníkmi stali najobľúbenejšie typy H1 a RackPal. Skvelým pomocníkom sú v poľnohospodárstve, logistike, maloobchode či automobilovom priemysle a podobne.

Skladnosť a pevnosť plastu už poznáme

Nákup týchto paliet je výhodný hlavne z dlhodobého hľadiska, lebo majú dlhú životnosť, veľmi jednoducho sa udržiavajú, typy s nízkou hmotnosťou sa skvelo osvedčili v letectve, sú recyklovateľné a ľahko skladovateľné. Viac ako 50-ročná história ich výroby spoločnosť posunula na špičku vo svojom sektore, na trh dodávajú palety s robustnou konštrukciou, vysokou kvalitou vypracovania a materiálu a možnosť využitia ich aj na trativod. Odolávajú aj nepriazni počasia, plast je odolný aj proti zlomeniu a lyžiny, ktorými disponuje, umožňujú aj bezpečné použitie paletovým vysokozdvižným vozíkom.