Web

Aj ženské dni sa dajú zvládnuť

Pozná to každá žena a hoci to očakáva, nával bolesti ju vždy znova a znova položí na kolená. Ak tieto dni prežívate bez väčších komplikácií, ste naozaj šťastná žena. Každá to má inak, niektorá zažíva väčšie bolesti, niektorá menšie. Pravdou je, že nie je úplne dobré do seba hádzať veľké množstvo rôznych liekov, ktoré vašu bolesť nezmierňujú. Ak máte overený liek, ktorý vám pomáha a tlmí vašu bolesť, je to len dobre.

vložky.jpg

Mnoho žien sa však dopúšťa tej chyby, že počas svojich ženských dní do seba hádže nespočetné množstvo tabletiek rôzneho druhu, len aby sa jej bolestiam uľavilo. Prepcháva sa čokoládou a inými nezdravými jedlami, ktoré ju však uspokoja len na chvíľu. Takéto spôsoby dokážu vytvoriť ešte väčšie bolesti, ako by ste si mysleli.
Veľmi dôležitým krokom počas vašich dní je odpočinok, na ktorý musíte naozaj dbať. Telo si žiada oddych, spánok, ale zároveň aj pohyb a čerstvý vzduch. Počas silných bolestí je dobre ležať a prikladať si na oblasť bruška niečo teplé. Pomáha tiež v tieto dni piť magnézium, ktoré telo dobíja energiou a zabraňuje bolesti. Veľmi prospešné sú tiež čaje. Záleží aj na vašej strave, a hoci chute sú počas tohto obdobia rôzne, skúste sa stravovať čo najzdravšie, lebo vaše telo potrebuje živiny a vitamíny.
Neodporúča sa jesť čokoládu, ani piť veľa kávy, lebo tie uvoľňujú energiu a tým pádom sú kŕče silnejšie. Ak však máte naozaj veľkú chuť, pár kociek vám neuškodí. Ak ste práve počas takýchto dní v práci, alebo v škole a bez tabletky od bolesti sa nezaobídete, je to v poriadku. Inak by ste dôležité jednanie, či skúšku asi nevydržali.

menstruační kalíšek.jpg

Starať sa o seba aj počas takýchto dní je dôležité a treba si uvedomiť, že vaše telo potrebuje pár dní v mesiaci pauzu a oddych. Skúste to prijať ako vašu samozrejmosť a nebráňte sa tomu. Ako si to nastavíte v hlave, tak to budete aj znášať. Taktiež sa dajú ovládať aj pocity a nálady, aby ste nemuseli štekať na každého, koho stretnete. Vaši blízki určite pochopia, že vám majú byť najmä v takéto dni oporou.