Web

Instagram – tipy a triky

Instagram už nepoužívate len na zdieľanie fotiek s rôznymi filtrami. Táto aplikácia sa stala z malej galérie obrovskou sociálnou sieťou z mnoho možnosťami, ktoré sú často skryté a pri obyčajnom používaní aplikácie sa vám ani nemusia zobraziť.
Chcete tieto funkcie používať? Pozrite sa na zoznam nižšie a zistite ako na to.
1.Automatické filtrovanie nevhodných komentárov
Priznajme si to – všetci vieme, že trolovia milujú Instagram. Stačí si otvoriť komentáre pod ľubovoľným príspevkom od používateľa s viac ako 10 000 sledovateľmi.  A skoro s určitosťou tam narazíte aspoň na jeden veľmi nevhodný alebo urážlivý komentár.

média

Služba Instagramu teraz umožňuje používateľom skryť nevhodné komentáre pomocou filtrovania kľúčových slov. Ak chcete využiť túto funkciu, jednoducho prejdite na používateľské nastavenia. Vo vašich možnostiach klepnite na Nastavenia komentovania. Tam môžete blokovať komentáre konkrétnych používateľov, alebo zablokovať konkrétne frázy cez manuálny filtre.

analýzy
 
2.Pauznúť, pretočiť dozadu, pretočiť dopredu a preskočiť príbehy
Predstavenie príbehov bolo pre Instagram dosť chúlostivým krokom a podobne ako v Snapchate, majú tieto príbehy trvať niekoľko sekúnd. Ak sa teda počas sledovania príbehu otočíte,  môžete celý príbeh pozerať od začiatku.
Našťastie, existuje niekoľko lepších riešení ako si pozrieť príbeh znova. Ak chcete príbeh pauznúť, ťuknite a podržte palec na obrazovke. Ak chcete príbeh pretočiť dozadu, ťuknite na ľavú hornú časť obrazovky (pod profilovou fotkou používateľa a používateľským menom). Ak chcete príbeh preskočiť viaceré príbehy používateľa, stačí ťukať na obrazovku. Ak chcete preskočiť celý príbeh používateľa, prejdite prstom doľava.
 
3.Zablokovať príbehy konkrétneho používateľa
Instagram je krásny v tom, že je až príliš ľahké a lákavé sledovať stovky (možno aj tisíce) používateľov, čo vám sťažuje nájsť príbehy, ktoré stojí za to sledovať. Ak však nechcete prestať niekoho sledovať, len nechcete vidieť jeho príbehy, čo máte robiť?
Instagram vám umožňuje zablokovať všetky príbehy používateľa, ktoré nemáte záujem vidieť, takže sa už viac nebudú zobrazovať vo vašom informačnom kanáli. Jednoducho ťuknite a podržte malú bublinu s profilovou fotkou používateľa v informačnom kanáli a v ponuke, ktorá sa objaví v dolnej časti obrazovky, vyberte možnosť odstaviť. Táto bublina potom vybledne a posunie sa na úplný koniec všetkých príbehov.
 
4. Správy len od ľudí, ktorí vás sledujú naspäť
 
foto
 
V predvolených nastaveniach umožňuje Instagram všetkým vašim sledovateľom reagovať na vaše príbehy. Ak máte veľmi populárny účet a nemáte záujem byť bombardovaní záplavou správ od  úplných cudzincov, môžete toto nastavenie zmeniť.
Cez používateľské nastavenia vo vašom profile a zvoľte Nastavenia komentovania v časti Súkromie a zabezpečenie. Tu môžete nastaviť kto vám môže odpovedať na príbehy, môžete vybrať možnosť – všetci, ľudia ktorých sledujete, ľudia, ktorí sledujú vás alebo môžete zablokovať konkrétnych používateľov.