Nezařazené

Prehrávač Winamp- Legenda sa vracia!

Pamätáte si na legendárny softvér s názvom Winamp?Pokiaľ nemáte ani 20, možno nie, ale človek, ktorý sa hrával s počítačom v rokoch dvetisícich vie, že išlo o hádam najlepší prehrávač MP3 súborov, ktorého platforma navyše pôsobila celkom cool. Dôležité však boli jeho pestré možnosti, ktoré nám pri prehrávaní hudby v minulom desaťročí ponúkal. Viacerí, čo ste tento program používali pravidelne, tak ako ja, ste si zrejme všimli, že pojem Winamp je už niekoľko rokov mŕtvy. Vlastne nie iba pojem, 5 rokov neexistuje ani samotný prehrávač pre Windows, respektíve nebol aktualizovaný a ukončil svoje pôsobenie.
Ale pozor, dnes si ho môžeme nainštalovať do mobilných zariadení a čo je ešte zaujímavejšie, rozbieha novú činnosť!

počítač

Rád by som však ešte poznamenal a to najmä pre tých, čo pojem Winamp počujú prvýkrát, že nešlo iba o akýsi radový a dávno zabudnutý softvér, ale ako som už naznačil, vo svojej dobe o jeden z najlepších a možno i najlepší program k prehrávaniu hudby vo viacerých formátoch. Dúfajme, že tento svoj šarm nestratí ani v jeho aktuálnejšej podobe.

technologie

Legendárny hudobný prehrávač môžeme spustiť cez mobilnú platformu, ale vravelo sa aj comebacku v podobe emulára, ktorý budeme môcť spustiť priamo z internetového prehliadača. Venujme sa však aktuálnym novinkám a najmä faktom, ktoré nás informujú o tom, že Winamp opäť povstane a to v podobe aktualizovanej aplikácie, aká sa má navyše v pravidelných intervaloch inovovať. Oficiálne upgradovaná alebo skôr zmodernizovaná verzia kompatibilná s mobilnými, ale aj stolovými  zariadeniami sa má objaviť už budúci rok. Ponúkne množstvo aktuálnych nástrojov ako prístup k službe cloud, vysielanie podcastov a streamingových staníc, čo bude oproti starej verzii príjemnou novinkou.

Tieto nové nástroje nám doprajú možnosť využívať tento legendárny prehrávač na viacerých zariadeniach súčasne a okrem toho poskytne oveľa praktickejší a hlavne rozsiahlejší prístup k internetovým médiám.