Nezařazené

Hokej je jeho život

NHL je najlepšou a najsledovanejšou hokejovou ligou sveta. Hrať v nej je poctou a snom každého hokejistu. V súčasnej dobe už v nej Slovensko nemá toľko hráčov ako kedysi.
Zdeno Chára je jedným z nich. Je najvyšším hráčom v histórii NHL a zároveň prvý slovenský hráč, ktorý zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár ako kapitán.
Štyridsaťdvaročný hráč je kapitánom mužstva a lídrom obrany Bruins. Tohtoročné finále bolo jeho druhým. To prvé, v sezóne 2010/2011 Boston zvládol a ako kapitán zdvihol nad hlavu víťaznú trofej – Stanley Cup.
V tomto roku sa mu to nepodarilo. Zanechal však nezmazateľnú stopu bojovníka, ktorý sa nikdy nevzdáva.

lední hokej.jpg

V tohtoročnom finále ho prenasledovali  zranenia. V prvom zápase na domácom ľade utrpel tržnú ranu na predlaktí po nastrelení pukom.
Vo štvrtom zápase si zahral celkovo len osem a pol minút, keď ho v druhej tretine zápasu hranom v St. Louis trafil do tváre tečovaný puk a utrpel zlomeninu čeľuste.
Neuveriteľný Zdeno Chára ale nastúpil aj v piatom zápase série na domácom ľade. Napriek tomu, že nemohol ani otvárať ústa a rozprávať. S celotvárovým krytom. Boston zápas nakoniec prehral, jeho kapitán však všetkým ukázal, čo je srdce a aký je nezlomný srdciar. Dočkal sa obrovského potlesku a uznania.
V ďalšom zápase bol lídrom tímu, vsietil aj gól, znovu prepisoval historické štatistiky. Stal sa vo veku 42 rokov a 83 dní najstarším obrancom, ktorý skóroval vo finálovej sérii  o Stanleyho pohár.

výhra.jpg

V poslednom zápase Bruins doma prehrali a Stanley Cup zdvihli nad hlavu Bluesmani a získali tak túto trofej po prvýkrát v tejto najprestížnejšej hokejovej súťaži.
Na internetových fórach sa objavilo zopár názorov, že nemal hrať, že neurobil tímu dobrú službu, pretože bez neho by sa na ľade hráči viac zomkli a podobne.
Títo ľudia asi nevedia, čo znamená byť kapitánom tímu, čo znamená charakter , vôľa, oddanosť. Toto všetko Big Z stelesňuje.