Nezařazené

Čítanie ako hobby

Knihy sú všade okolo nás, sú súčasťou nášho života. Denne sa stretávame s dobrými knihami, avšak aj s tými zlými, ale je to výhoda, pretože jedine takýmto spôsobom budeme vedieť napokon rozlíšiť, ktoré diela sú naozaj kvalitné a ktoré, práve naopak, sa už neoplatí druhýkrát vziať do rúk a začítať sa.

knihovna.jpg

Veľa ľudí obľubuje čítanie, pretože majú možnosť vstúpiť do sveta fantázie, naučiť sa niečo nové, prežívať rôzne situácie s hlavným hrdinom, zrelaxovať sa, jednoducho si oddýchnuť. Čítanie zlepšuje slovnú zásobu, rozširuje všeobecný rozhľad, zdokonaľuje naše vyjadrovanie a porozumenie danému textu. Práve preto je čítanie obľúbenou formou hobby. Stalo sa záľubou mnohých ľudí, ktorí si už bez kníh nedokážu svoj život predstaviť. Nevedeli by už viac žiť bez vône nových kníh, aj tých starých, bez pocitu, že držia v rukách samotné dielo a môžu v ňom slobodne listovať. Aj ja patrím k týmto ľuďom, aj keď sa musím priznať, že ako malé dieťa som sa odmietala naučiť čítať. Dnes mi je jasné, že bez toho sa človek nepohne a ak by som to v tom čase zanedbala, žiadnu knihu by som do ruky nevzala s takou láskou ako je tomu dnes.

čtení.jpg

Svet kníh je rozmanitý, stačí si vybrať presne to, čo nás zaujíma. Ja obľubujem rôzne psychologické trilery, romantické komédie, fantasy knihy, ktoré ma zakaždým unesú do inej krajiny, iného sveta a vytrhnú ma z toho nášho. Na trhu v dnešnej dobe existuje veľa dobrých kníh, ktoré sa oplatí vziať do ruky a začítať sa. Niektorí ľudia obľubujú básne, poéziu, iní uprednostnia radšej prózu, ale na tom vôbec nezáleží. Podstatné je, že všetkých nás spája táto krásna a jedinečná záľuba.
 Čítanie ako hobby môžem iba odporučiť. Je to skvelý spôsob, ako zahnať nudu a ak je kniha naozaj dobrá, sami to časom zistíte. Kto už raz začne čítať, už nikdy neprestane. Dostane sa mu to hlboko pod kožu a nebude vedieť prestať. Knihy sú podstatou celého nášho života a nikdy z neho neodídu.