Bývanie

Chcete si kúpiť mobilný dom?

Zvažujete nad kúpou mobilného domu, alebo možno ani poriadne neviete, čo mobilné domy http://www.euro-mobilnedomy.sk/ sú a akú majú ponuku? V stručnosti ide o domček s menšími rozmermi, ale v mnohých prípadoch s prekvapivo bohatou výbavou. Je mobilný, čo znamená, že sa dá ľahko premiestniť z miesta na miesto, dovezie sa na dohodnuté miesto určenia. Je už postavený a vybavený.

Domy pri jazere

Ktoré body by mali zohrávať úlohu pri jeho výbere?

Tak ako u väčšiny vecí, aj tu je vhodné dobre poznať váš účel, za akým mobilný dom zháňate. V tomto prípade konkrétne to, či hľadáte celoročné alebo len sezónne bývanie. Alternatívne ubytovanie, rekreačné sídlo alebo napríklad priestory na prácu. Tie lacnejšie z ponuky sú zvyčajne vybavené skôr na sezónne ubytovanie- na relaxáciu a oddych, niečo ako taká víkendová alebo dovolenková chatka. V takomto prípade je výhodou, že domček sa dá jednoducho premiestniť a dostať ho na ideálne miesto, teda napríklad niekam do blízkosti prírody alebo lesa- niekam, kde je príjemná atmosféra a čerstvý vzduch.

Kempovanie, palmy

Tomuto sa potom prispôsobuje aj spôsob bývania a vnútorné vybavenie (interiér) konkrétneho domčeka. Napriek tomu je možné ho v budúcnosti premiestniť na iné miesto alebo s kompletným vybavením ho niekomu predať, respektíve tiež ho prenajímať. Zaujímavo pôsobí najmä možnosť jeho prenájmu, týmto spôsobom ho môžete prenajímať napríklad turistom, ak ho umiestnite do správnej lokality a spravíte z neho rekreačnú „chatku“ na prenájom. Hoci v prípade mobilných domov ide o niečo lepšie, je to niečo medzi karavanom a klasickým rodinným domom.

Aké sú skutočné výhody mobilného domu?

  • K hlavným výhodám sa radí fakt, že takýto dom nemusíte stavať. Postavený a vybavený sa dovezie až k vám. K najznámejším výhodám sa potom radí aj jeho obstarávacia cena, ktorá je v mnohých prípadoch oveľa dostupnejšia, než pri kúpe klasického rodinného domu.