Nezařazené

Výhody rohovej sedačky

Voľba, či kúpa sedačky by sa mohla zdať celkom jednoduchá. Keď však zavítate do nejakého obchodu s gaučami, tak zistíte, že variantov na výber je hneď niekoľko. Ani si to neuvedomujete, keď sa o to vyslovene nezaujímate. Máte teda na výber dosť veľa možností, z ktorých treba vybrať tú najlepšiu.

Rohový gauč alebo rovná sedačka? Čo potom k tomu? Nejaké taburetky? Alebo kreslá? Mohutné, či úplne jednoduché?

leather-sofa-2415619_1920

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že rohova sedacka nie je tou pravou voľbou. Roh býva často nevyužitý a málokto by si tam mohol sadnúť. Keď sa na to však pozrieme z globálneho hľadiska, tak sa využije aj ten roh. Často býva obsadzovaný práve deťmi, ktoré sa tam usalašia a veselo sa vyvaľujú. Keby sme si zvolili do obývačky rovnú pohovku, tak nemáme toľko priestoru ako v prípade rohovej sedačky. Rohová sedačka ponúka veľkorysý priestor po celom svojom obvode. Je to teda vhodnejšie riešenie nielen pre návštevy, ale pre vás osobne. Ak sa chcete s partnerkou alebo partnerom po práci trochu vyvaliť, máte dve strany pohovky, kde tak môžete učiniť. Môžete si teda ľahnúť obidvaja naraz. Pokiaľ by ste si však zaobstarali rovnú pohovku, tak si môže ľahnúť iba jeden z vás a ten druhý iba v prípade, že by sa táto pohovka dala aj roztiahnuť. S tým by ste však mali ďalšie starosti – roztiahnuť a potom opäť stiahnuť. Pri rohovej pohovke vám táto starosť odpadá.

hall-954558_1920

Ak chcete úložný priestor, tak aj v tomto prípade vyhráva práve rohová sedačka. Samozrejme, aj rovná sedačka môže mať úložný priestor, ale potom sa nebude dať roztiahnuť. Takže si budete musieť vybrať jedno alebo druhé. V prípade rohového gauča máte k dispozícii väčšinou obidve varianty, pretože táto pohovka má dve krídla. V jednom je ukrytý úložný priestor a v druhom roztiahnuteľná časť, na ktorej sa môžete aj vyspať. Takýto úložný priestor sa vám určite môže zísť pri rôznych sezónnych veciach, ktoré potrebujete niekam schovať, až kým nepríde opäť ich sezóna.