Nezařazené

V čom spočíva výhoda a zároveň popularita hliníkových diskov?

Čoraz častejšie môžeme vidieť fakt, že motoristi uprednostňujú hliníkové disky aj počas zimných mesiacov. Tento fenomén nosenia štýlovejších ALU elektrónov na zimných cestách viditeľnejšie odštartoval prakticky už pred viac než 10-timi rokmi. A dodnes možno budí vzájomne odlišné názory, avšak vo všeobecnosti sa toto riešenie považuje za populárne. Prečo?Čierne auto na lesnej ceste medzi napadaným lístím zo stromov.jpg

  • Samozrejme k tomu musia existovať pádne dôvody. Aj napriek spravidla vyššej obstarávacej hodnote predstavujú obľúbenú voľbu.

Ich prioritnou a vlastne i voľným okom viditeľnou charakteristikou je najmä estetický dizajn a skutočnosť, že nasadením alu diskov na celkovom štýle nášho auto nič nepokazíme, skôr naopak. Jeho vizuálnu stránku ešte viac zvýrazníme. Ako vhodný príklad poslúžia relatívne známealutec disky.

  • Toto je zásadný rozdiel oproti plechovým diskom, ktoré majú v nejednom prípade tendenciu dizajn modernejšieho auta skôr znehodnotiť.

Nie je to však len o vizuálnej stránke, ale hliníkový dizajn predstavuje takisto pevnosť a vyššiu odolnosť pred poškodením. Na druhej strane ľahšiu hmotnosť, čo so sebou prináša niekoľko výhod najmä v spojitosti s praktickejšími pojazdnými vlastnosťami a napríklad úsporou pohonných hmôt. Za zmienku však určite stojí aj o odolnosť voči korózii, čo je oproti „plecháčom“ oceniteľnou výhodou.
Starostlivosť o alu disky je ďalším pozitívnym bodom, ktorý predstavuje jednoduchšiu a praktickejšiu alternatívu, pričom vieme, že čistenie vnútornej strany plechových diskov nepredstavovalo zrovna https://www.lidovky.cz/resit-co-se-lidem-aktualne-zrovna-libi-to-je-rovna-cesta-do-pekla-rika-hrncir-1bo-/design.aspx%3Fc%3DA171113_104726_ln-bydleni_ape prechádzku ružovou záhradou. Nekvalitne vyčistené koleso má následne tendenciu byť nevyvážené a rovnako tým pádom poškodzovať podvozok na aute.Disk na koleso od auta.jpg
Naopak hliníkové elektróny predstavujú nízku náročnosť údržby spočívajúcu v pravidelnom umytí vodou, čo predstavuje sympaticky nenáročnú zmenu. Miesto umytia pod tlakom vody je rovnako možné použiť klasické prostriedky určené na umývania auta, avšak v oboch prípadoch ide o nenáročný a skôr pohodový proces. Hliníkové disky ale v zásade nenaberajú toľko nečistôt, ako tie plechové a pri pravidelnej údržbe sa tak nemusíte báť hrubých nánosov špiny.