Nezařazené

Pitahaya – exotický liečiteľ

„Dračie ovocie“ obsahuje množstvo látok, ktoré sú ľudskému organizmu prospešné a napomáhajú jeho správnemu fungovaniu. Je teda jednou zo zdravých možností ako nahradiť čokoládky a iné nezdravé dobroty a zároveň ulahodiť chuťovým pohárikom. Ako vlastne tento exotický zázrak pomáha nášmu telu?
 
ovoce

Ste nervózny alebo sa vám ťažko zaspáva?
 
Pitahaya je liek, ktorý vás upokojí a pomôže vám k psychickej pohode. Tiež vám dopraje pokojný spánok a vaša nálada sa opäť zlepší. Budete sa môcť počas dňa sústrediť a zvýši sa aj váš výkon.
 
Problémy s trávením?
 
Práve tento exotický plod môže byť riešením! Pozitívne vplýva na trávenie – podporuje ho a rovnako tak podporuje aj vylučovanie a rýchlosť metabolizmu. Problémy s trávením tak rýchlo zmiznú. Avšak pozor! Ak si doprajeme väčšie množstvo tejto pochúťky, môže sa stať, že začne pôsobiť aj ako preháňadlo. Preto ho treba konzumovať s mierou.

papaya
 
Farbíte si vlasy?
 
V tom prípade budú vaše vlasy pravdepodobne vysušené a veľmi unavené. Šťavu z týchto plodov možno použiť aj ako liek na vlasy. Skúste si ju vmasírovať do korienkov vlasov. Uvidíte, že vaše vlasy budú opäť svieže a poďakujú sa vám. Bude sa im lepšie dýchať, budú o mnoho zdravšie a na dotyk hebké.
 
Máte často chrípku?
 
Pitahaya je známa práve tým, že obsahuje veľké množstvo vitamínu C. Ten je pre zdravie človeka samozrejme veľmi potrebný. Konzumáciou tohto ovocia si množstvo vitamínu v tele dopĺňame a naša imunita sa stane odolnejšou.

jogurt
 
Okrem vyššie uvedených problémov sa podieľa aj napríklad na liečení akné alebo udržiavaní zdravia nášho srdca. Obsahuje minimum kalórií a preto je vhodná aj počas diéty. Zároveň dokáže stabilizovať hladinu cukru v krvi. Pitahaya nie je iba obyčajné ovocie. Je to ovocie, ktoré sa o naše telo stará a snaží sa udržať ho zdravé a šťastné. Rozmaznávajme preto raz za čas náš organizmus a doprajme si nejaký ten plátok tohto exotického liečiteľa.