Produkty

Najkrajšie zábradlie do vášho domu

Prioritnou funkciou zábradlia bolo už od začiatku zabezpečiť našu komfortnú chôdzu po schodoch alebo zabrániť možnému pádu z vyššieho poschodia. Posledné roky sa však k tomuto pôvodne bezpečnostnému doplnku začínajú prikladať nové požiadavky, medzi ktoré sa radí najmä dlhá životnosť, odolnosť materiálu a estetický dizajn. Pre všetky zmienené požiadavky sa hodí nerezové zábradlie, ktoré je dnes veľmi rozšírenou súčasťou nielen budov, obchodných centier a bytových komplexov, ale stále častejšie ho vidíme stáť aj pri schodoch alebo balkónoch rodinných domov. Čím je ale výnimočná práve nerez, respektíve nerezová oceľ?

American-style-house-interior-design-in-Dammam-2.1522524114.1883

Ide o nehrdzavejúci a antikorový materiál, čo je veľmi podstatnou vlastnosťou najmä v prípade umiestnenia antikorového zábradlia v exteriéri alebo vo vonkajších priestoroch, kde by iný materiál podliehal náročným naturálnym podmienkam ako aj rýchlemu opotrebovaniu. Pre nerez je typické, že si zachová svoj pôvodný vzhľad aj po niekoľkých rokoch pri minimálnej potrebe údržby, ktorá vlastne pozostáva len z odstránenia bežných nečistôt. Takéto vlastnosti však určite uvítame aj v interiéri, kde ale skôr oceníme najmä estetické vlastnosti a solídny dizajn, aký sa prispôsobí prakticky akémukoľvek prostrediu. Nerezová oceľ pôsobí elegantne nehľadiac na okolie, v ktorom bude umiestnená, nakoľko pôsobí síce jednoducho, ale zato s veľkou dávkou elegancie.

feature_170_galleryone

Aké sú teda výhody nerezu z pohľadu nerezového zábradlia? Prakticky tie najpodstatnejšie už sú v charakteristike nerezovej ocele. Prvok vo forme zábradlia sa tak môže pýšiť dlhou životnosťou, ktorá sa odhaduje na približne päťdesiat rokov, čiže niekoľko desaťročí. K negatívnej stránke možno zaradíme o niečo vyššiu cenu, no ale na druhej strane ide o kvalitnú investíciu do budúcnosti, čo je z pohľadu plánov rozumný krok najmä v prípade, ak nemáme záujem riešiť otázky zábradlia takmer každých pár rokov. Takisto nie je vyžadovaná žiadna náročná údržba.