Nezařazené

Postarajte sa o svoje nohy – poďakujú sa vám za to

Manikúra a pedikúra – dve procedúry, na ktoré by si mala potrpieť každá žena. Kým starostlivosť o ruky je takmer samozrejmosťou, nohám, chodidlám už toľko pozornosti nevenujeme – čo je dosť na škodu. Takže ak nabudúce pôjdete na manikúru, nezabudnite aj na pedikúru.
Nohy nás nosia celý život. Prejdeme na nich denne niekoľko kilometrov a preto by si našu pozornosť zaslúžili. Pedikúra je ošetrenie a starostlivosť o nohy. Môžete podstúpiť profesionálnu masáž v salónoch, alebo si ju urobiť doma.
Profesionálna pedikúra zahŕňa kompletnú starostlivosť o nohy – masáž, zábal, kúpele, upravovanie nechtov (brúsenie, strihanie), lakovanie nechtov, zbavenie hrubej kože, ale aj ošetrenie kurích ôk a problémov so zarastenými nechtami.

pedikůra

Domáca pedikúra.
Dopriať svojim nohám pedikúru môžete aj doma. Pokiaľ nemáte problém s kuracím okom, alebo zarastajúcim nechtom určite to zvládnete. Pedikúra by sa mala stať pravidelnosťou a nie len občasnou záležitosťou.

  1. Pripravte si horúcu vodu, do ktorej pridajte soľ, alebo pár kvapiek šťavy z citróna. Nohy do nej ponorte na 15 – 20 minút. Po uplynutí času nohy poriadne osušte.
  2. Hneď ako sú nohy suchá môžete začať odstraňovať zhrubnutú kožu na chodidlách. Najčastejšie býva na pätách, ale ak nosíte topánky na podpätku je koža hrubšia aj pod palcami. Na jej odstránenie použite pemzu. Ak ste hrubú kožu neodstraňovali dlhší čas bude to chvíľu trvať..
  3. Použite peeling. Ak nemáte peeling určený na nohy môžete použiť aj peeling na telo (nie na tvár). Zbavíte sa kože, ktorú ste neodstránili pemzou.
  4. Strihanie nechtov na nohách je iné než na rukách. Nechty strihajte vždy dorovna, inak by ste mohli mať problém so zarastaním nechtov.
  5. Nakoniec si natrite nohy mastným krémom. Koža na nohách to potrebuje, zabránite tak jej hrubnutiu a zvyšky hrubej kože, ktorú sa vám nepodarilo odstrániť zmäknú.

manikůra
Či sa už rozhodnete využiť služby profesionálov, alebo doprajete svojim chodidlám pedikúru doma je na vašom rozhodnutí. Rozhodne na ne ale nezabúdajte.