Financie

Úrokové sadzby klesajú, spotrebiteľské výrobky sú dobré riziko

Pre investorov na burze teraz prostredie klesajúcich sadzieb uprednostňuje jeden konkrétny sektor: spotrebný tovar. Tieto akcie boli dlho vnímané ako defenzívne hry v čase, keď sa investori snažia vyhnúť riziku, kvôli ich stabilite a vysokým dividendám. Rad centrálnych bánk v oblasti zvyšovania úrokových sadzieb v posledných rokoch však tlmil apetít na spotrebiteľské akcie, keď rástli výnosy ministerstva financií USA a ďalšie sektory zaznamenali rýchlejší rast.

kurzy
 
Spotrebiteľské výrobky sú teraz opäť v prospech, keď Fed naznačil, že pozastaví zvyšovanie úrokových sadzieb a ekonomický výhľad sa oslabuje.
 
„Ako hrať takticky klesajúce sadzby v rámci akcií? Ako je dobre známe, klesajúce výnosy sú pozitívne pre sektory defenzívnych dlhopisov a rastové akcie; negatívny pre finančné, cyklické, malé a tradičné cenné papiere, “uviedol Binky Chadha, hlavný stratég Deutsche Bank.
 
Existujú náznaky, že investori sa začali nakupovať z cyklických sektorov, ako sú financie, zatiaľ čo pri nákupe do defenzívnych sektorov, povedal Larry McDonald, zakladateľ Správy o pasci medveďov. Poukázal na to, že v posledných týždňoch sa výkonnosť fondu SPDR a finančného sektora SPDR Select Spector Select Sector Select rozvetvila.
 
Nízke ceny by tu mohli zostať, pretože trhy sú cenovo viac ako 70-percentnou pravdepodobnosťou aspoň jedného zníženia sadzieb v decembri, podľa nástroja FedWatch spoločnosti CME.
 
Stephen Moore, člen Nadácie Heritage Foundation, ktorý by mal byť nominovaný prezidentom Donaldom Trumpom na otvorené kreslo vo FEDe, povedal tento týždeň pre The New York Times, že centrálna banka by mala „okamžite zvrátiť kurz a znížiť sadzby o polovicu percentuálneho bodu. "

sklady
 
Spotrebiteľské produkty sú teraz preferovanou taktickou hrou, pretože iné defenzívne sektory, ako sú napríklad investičné fondy a služby v oblasti nehnuteľností, už ceny v poklese ceny zaznamenali, poznamenal Deutsche Chadha.
 
 
 
„Naopak, preferovanou hrou by boli spotrebiteľské produkty, ktoré sú stále cenovo zvýhodnené za výrazne vyšší 10-percentný výnos (bližšie k 3%), pričom by aj napriek tomu, že sadzby a rast zostali na súčasných úrovniach, viac, ak by ďalej klesali,“ povedal Chadha. ,
 
Americký 10-ročný výnos ministerstva financií sa dotkol novej 14-mesačnej nízkej stredy. Výnosy sa pohybujú oproti cenám.