Financie

Trump hovorí, že Fed je

Jeho kritika prišla počas pripomienok v Bielom dome. Skôr povedal Fox News, že Fed bol "príliš agresívny" zvýšením úrokových sadzieb v tomto roku a dostať "trochu príliš roztomilý". Povedal, že "urobil veľkú chybu".
Z dôvodu nášho Fedu platia vysoké úroky," dodal s odvolaním sa na náklady na úhradu amerického deficitu.

prezident

Komentáre pána Trumpa nasledujú niekoľko dní poklesu na amerických akciových trhoch. Vo štvrtok indexy Dow a S & P 500 zatvorili o viac ako 2% nižšie, zatiaľ čo Nasdaq klesol o 1,25%.

Úradníci Bieleho domu, vrátane pána Trumpa, zamietli poklesy ako štandardné korekcie po dlhom náraste cien akcií. Pád sa však bude týkať prezidenta, ktorý často cituje výkonnosť akciového trhu ako znak úspechu svojej administratívy.
Napriek tomu, že úrokové sadzby zostávajú podľa historických štandardov nízke, vyššie sadzby spôsobujú, že pôžičky sú drahšie. Niektorí analytici pripisujú nedávnym poklesom trhu investorov obavy, že tieto náklady budú zhoršovať zisky spoločnosti.

Obchodné napätie vyvolalo aj obavy po tom, ako USA a Čína v priebehu niekoľkých posledných mesiacov uvalili tarify za stovku miliárd dolárov.
Ekonómovia hovoria, že pohyby tiež zvýšia náklady a ublížia rastu.
Vo štvrtok americké médiá oznámili, že pán Trump a čínsky prezident Xi Jinping plánovali stretnúť sa budúci mesiac.

Ale v rannom telefonickom rozhovore s programom Fox & Friends pán Trump zaujal tvrdú líniu.
"Chcú rokovať, chcú vyjednávať zle, ale povedal som im:" Nie ste ešte pripravení, ešte nie ste pripravení. "

donald trump

Povedal tiež, že jeho obchodná politika poškodila čínsku ekonomiku.
"Ich ekonomika výrazne klesla a ja mám ešte viac práce, ak to chcem robiť a ja nechcem robiť, ale musia prísť k stolu …
"Žili veľmi dobre príliš dlho a úprimne, myslím, že si myslia, že Američania sú hlúpi ľudia. Američania nie sú hlúpi ľudia."