Web

Aký by bol život bez sociálnych sietí

Pre niekoho nepredstaviteľný, niekto by ho rád uvítal. Staršia generácia, hoci si už naňho pomaly zvyká, si pamätá ešte na život bez internetu a všetkého s ním spojeného. Mladšia generácia si na jednej strane možno nevie predstaviť život bez sociálnych sietí, no na druhej strane si uvedomuje problematiku závislosti, ktorá tu často vzniká a tí uvedomelejší sa snažia to obmedzovať.

mobilní telefon.jpg

Internet ako taký a sociálne siete sú pre ľudí veľkou pomôckou. Dokážeme si čokoľvek vyhľadať behom niekoľkých sekúnd, zdieľať svoje fotografie a zážitky, písať si s ľuďmi na druhej strane sveta, či dokonca z domu zarábať. Je to skoro ako choroba, ktorá sa šíri a nakazí každého človeka. Niekedy sa možno zamyslíte, aký by bol život teraz bez sociálnych sietí.
Určite by sme mali viac času – na všetko. Veď si len spomeňte, koľkokrát ste mali nejakú prácu, ale hodiny ste sa zabávali nezmyselným scrollovaním na internete, len aby ste nemuseli tú nepríjemnú činnosť vykonávať. Mali by sme mali oveľa viac súkromia, nevedeli by sme o sebe všetko, bolo by menej závisti, či nenávisti, ale aj závislostí. Trávili by sme viac času vonku, či čítaním kníh.

sociální sítě.jpg

Ďalšou vecou, ktorej by to prospelo, by boli naše vzťahy. Na jednej strane, vďaka internetu vieme udržiavať vzťah na diaľku, či spoznávať nových ľudí. No na tej druhej, kvôli sociálnym sieťam sa nám často vzťahy rozpadávajú. Je tam väčšie pokušenie si s kýmkoľvek písať, lajkovať fotky, či partnera oklamať. Dôvera klesá, ženy majú tendenciu svojmu partnerovi kontrolovať účty a často prichádzajú na to, že počas ich vzťahu si písal ešte s ďalšími troma.
Život bez internetu mal veľa svojich výhod, o ktorých nám teraz môžu rozprávať naši starí rodičia. Tiež však má výhody život s internetom a hoci to už nikdy nebude také ako predtým, je na nás, koľko súkromia na internet vypustíme a koľko času budeme venovať sociálnym sieťam, namiesto žitia reálneho života.