Podnikanie

Aj práca zadarmo má svoj význam

Viete si predstaviť že dnes k vám príde niekto úplne cudzí a povie. Pracuj aspoň jeden deň zadarmo aby si sa naučil ako podnikať?. Že nie? A práveže že ani väčšina oslovených ľudí si to predstaviť nevie. Už len samotné pomyslenie na to že by ste mali urobiť niečo zadarmo je desivá. Ak nie ste práve z úspešnej podnikateľskej rodiny tak ak by ste sa opýtali svojich rodičov či máte ísť na brigádu a zarobiť alebo pokosiť trávnik a to úplne zadarmo. Čo vám asi povedia. No samozrejme že choďte si zarobiť, trávnik počká. No tu sa ale dostávame k celej pointe prečo nikdy nebudete bohatý .

vydělat peníze.jpg

Pretože ak je vašou hlavnou motiváciou zarobiť peniaze, obetujete celý svoj voľný čas iba na to aby ste zarobili čo i len o jedno euro naviac. Pričom zabudnete sa dívať dopredu. Pointou vašej práce by mala byť snaha posunúť sa ďalej. V žiadnom prípade sa tu nejedná o snahu o vykorisťovanie vás. Ide tu predovšetkým o to aby ste sa naučili že aj keď práve nezarábate peniaze. Prináša vaša práca ovocie. Získate tak potrebné skúsenosti, naberiete nové kontakty, alebo získate odporúčanie ktoré vám pomôže pri pôžičke v banke. Možností je neúrekom.

balíčky peněz.jpg

Nikdy neviete kto sa na vás díva spoza okna. A prečo by ste práve vy nemohli získať to po čom túžite. Lepšie povedané, aj takým to spôsobom sa postupne pripravíte na podnikanie. Ale to vám niekto kto musel celý život pracovať nepovie. Niekto kto strávil celý život v práci a teraz čaká že sa oňho postará štát to nikdy nepochopí. Stále bude tvrdiť že iba strácate čas. No vy musíte ostať silný na zotrvať vo svojom úsilí lebo ináč sa z vás nestane úspešný podnikateľ ale iba ďalší radový zamestnanec. Ale predsa to vy nechcete. Stane sa z vás úspešný kapitalista. Síce to znie ako nadávka ale kapitalista je vo svojej podstate iba iný názov pre podnikateľa ktorý dosiahol čo chcel. A vy predsa len viete čo chcete.